אפשרות לביטול הסכמים מול קלאב הוטל PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י יחיאב   
שני, 09 יולי 2012 12:02

ביום 8.7.2012 פורסמה מודעה בעיתון יומי ובו קלאב הוטל הודיעה על מתן אפשרות לביטול הסכמי זכויות נופש במסגרת הסדר פשרה בינה לבין מספר תובעים.

ניתן לקרוא את ההודעה כפי שפורסמה כאן.

1. על פי ההסדר, בעלי יחידות נופש ששלחו עד לסוף שנת 2011 למועצה הישראלית לצרכנות או לארגון בעלי יחידות נופש (להלן - "המועצה" ו-"הארגון" בהתאמה) בקשה לביטול ההסכם מול קלאב הוטל,  בקשתם תידון בפני ועדה מיוחדת שתוקם לשם כך, וזאת ככל שהמועצה/הארגון יעבירו את אותן בקשות לקלאב הוטל או לעו"ד שמטעם התובעים, עד ליום 17.5.2012. ככל שהוועדה תחליט לקבל את בקשת הביטול, ההסכם יבוטל החל מיום הגשת הבקשה למועצה/לארגון, או החל מיום 1.1.2009 - המאוחר מבין השניים.

ככל הידוע לי, לפחות המועצה הישראלית לצרכנות בחרה שלא להעביר את הבקשות / התלונות שהגיעו אליה, וזאת כיוון שהיא מתנגדת להסדר הזה בטענה שהוא גורם להרעה עם בעלי יחידות הנופש.

2. על פי ההסדר בעלי יחידות נופש המוכרים ע"י הביטוח הלאומי כנכים לצמיתות בשיעור של 100%, יהיו זכאים להגיש בקשה לקלאב הוטל עד ליום 3.9.2012 לביטול הסכם יחידת הנופש.

אלא שיש לשים לב שככל שבקשה זו תתקבל, ההסכם יבוטל רק בסוף שנת 2015, כלומר עוד כארבע שנים, כאשר בפרק זמן זה על בעלי יחידת הנופש יהיה לשלם את שמי האחזקה השנתיים.

ניתן למצוא את נוסח הבקשה שיש להפנות לקלאב הוטל כאן.

3. על פי ההסדר, בעלי יחידות נופש המצויים במצוקה (מצב סוציאלי קשה או סובלים מבעיות חריגות אחרות), יהיו זכאים להגיש בקשה לקלאב הוטל עד ליום 3.9.2012 לביטול הסכם יחידת הנופש. הבקשה תידון בפני ועדה מיוחדת שתוקם לשם כך ושתהיה מוסמכת לאשר לכל היותר 360 בקשות כאלו.

ניתן למצוא את נוסח הבקשה שיש להפנות לקלאב הוטל כאן.

את הבקשות יש להגיש בהתאם להוראות הכתובות בהסדר (ראו הקישור להודעה לעיל).

חשוב לציין כי נציגי הציבור (המועצה הישראלית לצרכנות והיועץ המשפטי לממשלה) ביקשו מביהמ"ש שלא לאשר את ההסדר הזה בטענה כי הוא מרע עם בעלי יחידות הנופש. כך, למשל, ייתכן וההסדר החדש יאפשר לקלאב הוטל להגיש תביעות כנגד בעלי יחידות זכויות נופש שלא שילמו לה עד היום את דמי האחזקה השנתיים. כך, למשל, דמי האחזקה השנתיים יגדלו בכ-50% לכ-3,000 ש"ח בערך, וילכו ויגדלו עם השנים. ועוד טענות שונות.

בנוסף יש לדעת כי תלויה ועומדת תביעה יצוגית שהוגשה על ידי בעלי יחידות נופש כנגד קלאב הוטל, והיועץ המשפטי לממשלה נתן את עמדתו לביהמ"ש, ולפיה "לבעלי זכויות הנופש ישנה זכות להשתחרר מן החוזה האחיד מכוח לשון החוזה ותכליתו, מכוח דיני החוזים הכלליים ולאור הקיפוח המתמשך המעוגן בחוזים ותקופות הכבילה הארוכות המנוגדות לתקנת הציבור".

אין צורך להגיש בקשה להצטרף לתביעה הייצוגית, כי התוצאה תחול על כל בעלי זכויות הנופש בקלאב הוטל (למעט אלו שביקשו מראש לצאת מקבוצת התובעים).

עדכון אחרון ב-חמישי, 23 אוגוסט 2012 07:56
 
 

הרשמה לאתר